Rancho Cotate’s 2.97 mile campus course in Rohnert Park, since 2008

Photos at bottom by Brian Pham

Roseland (RUP)
Technology (TECH)
Point Arena (PA)
Mendocino (MENDO)
Saint Vincent (SV)

Boys

Course Record 15:00 Hugh Dowdy, 9th State III, Petaluma 2009, next 15:11 Sterling Lockert, 8th State III, Petaluma 2008

Juan Valerio RUP 12 M 16:11
David Ramirez TECH 11 M 16:11.5
Brandon Escardon RUP 12 M 16:37
Elias Velasquez RUP 10 M 16:41
Kennth Shinn TECH 11 M 17:09
Ernesto Navaro RUP 12 M 17:10
Luis Garcia RUP 12 M 17:13
Fabrizio A. RUP 10 M 17:18
Josh Lemme TECH 11 M 17:28
Tristan Atkinson TECH 12 M 17:35
Juan Estrella RUP 11 M 17:54
Bailey Williams TECH 9 M 17:56
Griffin Barry PA 11 M 18:14
Ben Kroninger MENDO 9 M 18:15
Misha Kopelman MENDO 9 M 19:11
Conrad Smith SV 10 M 19:25
Conner Crosby SV 9 M 19:47
Matt Kodweis SV 12 M 19:53
Kaed Snaders PA 11 M 20:03
John Demato SV 10 M 20:56
Jason Boyd SV 9 M 21:08
Nick Barrett MENDO 11 M 22:49
Hnery Thomas MENDO 9 M 22:56

Girls
Course Record 17:03 Jacque Taylor, State Division II Champion, Casa Grande 2009, next 17:28 Julie Nacouzi, Montgomery same race

Iris Berto TECH 10 F 19:45
Sonny Scott MEDNO 12 F 22:04
Leah Haley TECH 9 F 22:09
Sophia Charslon TECH 11 F 23:44
Jenny Camacho RUP 11 F 24:11
Julissa Shaffer TECH 12 F 24:19
Zoey Grant TECH 11 F 24:22
Gaby Roldan RUP 11 F 24:37
Rosa Rios RUP 12 F 25:14
Sierra Brannen TECH 11 F 25:34
Joanna Hernandez RUP 9 F 25:48
Stephanie ? RUP 11 F 25:49
Carla Rmirez RUP 10 F 26:47
Alexandra Gonzalez RUP 10 F 26:48
Ahtzin Magana RUP 9 F 26:49
Vanessa Reyes RUP 11 F 28:12
Casey Castro TECH 12 F 29:09
Andrea Velasquez RUP 9 F 29:46
Venice Morino TECH 11 F 29:52
Esmerelda Reyes RUP 10 F 30:08
Rachel Kritz PA 11 F 30:34
Sedona Hatton TECH 11 F 30:35
Edith Leon RUP 10 F 31:00
Josselin ? RUP 10 F 31:18
Caitlin Wayland TECH 12 F 39:02

JV Boys
Vicente Espinosa RUP 10 M 17:58
Brian Ramirez RUP 10 M 19:00
Matthew Eidenberger PA 9 M 19:14
AJ Luna RUP 9 M 19:16
Lucan Kraushaar TECH 11 M 19:35
Santiago Hernandez RUP 12 M 19:58
Christian Zaragoza RUP 12 M 20:06
Albert Jimerez RUP 10 M 20:35
Milton Contreras RUP 11 M 20:39
Luke Harriman TECH 9 M 20:54
Cezar Gusman RUP 9 M 21:02
Ivan Carranza RUP 9 M 21:40
David Nguyen TECH 11 M 21:56
Sebastian Reaves PA ? M 22:39
Joshua Gaitan TECH 11 M 23:21
Chase Hyma TECH 10 M 23:22
Ben Kropelnicki SV 10 M 23:39
Jason Huynh RUP 12 M 24:47
Jake Fredrickson PA ? M 26:45
Brayon Orduna RUP 12 M 29:32

DSCN2086
DSCN2087
DSCN2088
DSCN2138
DSCN2143
DSCN2156
DSCN2169