SCL Varsity Champs
5/11/2013

More photos

Varsity – Team Rankings
1) Healdsburg 158
2) Petaluma 124
3) Analy 98
4) Sonoma Valley 60
5) Piner 46
Elsie Allen 0
El Molino 0

Girls 100 Meter Dash Varsity
Name Year School Prelims Finals Wind Points

Finals
1 Ruiz, Devyn Healdsburg 12.97 12.98 0.1 10
2 Stasiowski, Alisen Analy 13.03 13.28 0.1 8
3 Stasiowski, Shelby Analy 13.41 13.35 0.1 6
4 Peterson, Maren Sonoma Valle 13.52 13.66 0.1 4
5 Doll, Joanna Petaluma 13.57 13.68 0.1 2
6 Daly, Brittany Sonoma Valle 13.56 13.80 0.1 1
7 Miller, Alison Analy 14.04 14.00 0.1
8 Romano, Ali Sonoma Valle 13.88 14.28 0.1
Preliminaries
9 Bordessa, Marissa Petaluma 14.09
10 Garon, Isabel Sonoma Valle 14.20
11 Santia, Bella Petaluma 15.50
12 Barajas, Valerie Sonoma Valle 16.52
— Dunbar, Katie Petaluma SCR
— Angeloni, Ellen Sonoma Valle SCR

Photos by Michael Lucid

Girls 200 Meter Dash Varsity

Name Year School Prelims Finals Wind Points

Finals
1 Barragan, Maria Healdsburg 26.51 26.58 1.7 10
2 Nicastro, Bianca Healdsburg 26.86 26.86 1.7 8
3 Stasiowski, Alisen Analy 26.80 27.16 1.7 6
4 Albrecht, Mackenzi Sonoma Valle 27.33 27.74 1.7 4
5 Rickard, Caitlin Analy 27.77 27.78 1.7 2
6 Peterson, Maren Sonoma Valle 27.58 27.86 1.7 1
7 Daly, Brittany Sonoma Valle 28.14 28.15 1.7
8 Holden, Hannah Healdsburg 28.75 28.84 1.7
Preliminaries
9 Vargas, Ellie Healdsburg 28.89
10 Bordessa, Marissa Petaluma 29.22
11 Garon, Isabel Sonoma Valle 30.03
12 Bacon, Devin Sonoma Valle 31.10
13 Barajas, Valerie Sonoma Valle 34.11
— Dunbar, Katie Petaluma SCR
— Medley, Mersades Petaluma SCR

Girls 400 Meter Dash Varsity
Name Year School Prelims Finals Points

Finals
1 Nicastro, Bianca Healdsburg 59.74 58.75 10
2 Albrecht, Mackenzi Sonoma Valle 1:01.65 1:00.22 8
3 Ward, Kaya Analy 1:02.39 1:02.24 6
4 Moya, Aiyana Analy 1:04.22 1:03.40 4
5 Holden, Hannah Healdsburg 1:06.03 1:05.54 2
6 Miller, Alison Analy 1:05.26 1:06.30 1
7 Bacon, Devin Sonoma Valle 1:07.94 1:06.56
8 Allen, Pauline Analy 1:08.90 1:09.10
Preliminaries
9 Lindsay, Nora Petaluma 1:13.14
— Medley, Mersades Petaluma SCR

Girls 800 Meter Run Varsity

Name Year School Seed Finals Points

Finals
1 Barragan, Maria Healdsburg 2:17.77 2:14.87 10
2 Bernard, Liza Petaluma 2:30.45 2:26.59 8
3 Libbey, Madeline Sonoma Valle 2:36.80 2:27.60 6
4 Abarca, Ali Piner 2:35.42 2:32.35 4
5 O’Hanlon, Jessica Petaluma 2:27.99 2:37.60 2
6 Smith, Brianna Analy 2:42.00 2:38.18 1
7 Purcell, Rita Analy 2:36.85 2:43.99
— Villa, Mayra Piner 2:32.20 SCR

Girls 1600 Meter Run Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Parrett, Madison Petaluma 5:26.37 5:21.92 10
2 O’Hanlon, Jessica Petaluma 5:27.86 5:25.75 8
3 Foster, Molly Analy 5:33.00 5:26.42 6
4 Bernard, Liza Petaluma 5:35.14 5:26.45 4
5 Purcell, Rita Analy 5:41.68 5:27.03 2
6 Franklin, Kirby Petaluma 5:37.23 5:28.97 1
7 Spry, Serena Sonoma Valle 5:30.70 5:29.35
8 Villa, Mayra Piner 5:38.02 5:39.60
9 Matthews, Emily Analy 5:57.00 5:46.71
10 Smith, Brianna Analy 6:15.00 5:54.47
11 Macedonio, Itzel Sonoma Valle 6:10.00 5:58.53

Girls 3200 Meter Run Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Romero, Paloma Piner 11:44.28 11:39.61 10
2 Parrett, Madison Petaluma 12:35.00 11:58.14 8
3 Franklin, Kirby Petaluma 12:35.07 12:12.33 6
4 Cenci, Hannah Sonoma Valle 12:04.31 12:22.25 4
5 Matthews, Emily Analy 12:43.00 12:41.00 2
6 Spry, Serena Sonoma Valle 12:07.00 12:46.11 1
7 Foster, Molly Analy 12:33.00 12:48.71

Girls 100 Meter Hurdles Varsity

Name Year School Prelims Finals Wind Points

1 Blackwell, Sheena Piner 16.32 16.09 1.3 10
2 Ruiz, Devyn Healdsburg 16.57 16.11 1.3 8
3 Foster, Molly Analy 17.22 17.28 1.3 6
4 Bright, Brianna Analy 18.62 18.43 1.3 4
5 Miller, Alison Analy 19.26 19.17 1.3 2
6 Allen, Pauline Analy 19.10 19.70 1.3 1
7 Manoukian, Emma Healdsburg 19.45 19.73 1.3
— Abelli-Amen, Ella Petaluma 18.29 SCR 1.3
Preliminaries
9 Santia, Bella Petaluma 20.07
10 Lindsay, Nora Petaluma 20.53
11 Martinez, Eva Healdsburg 20.78
12 Medeiros, Alyssa Petaluma 21.30
— Schaffner, McKenzi Healdsburg SCR

Girls 300 Meter Hurdles Varsity

Name Year School Prelims Finals Points

Finals
1 Blackwell, Sheena Piner 47.77 46.70 10
2 Schaffner, McKenzi Healdsburg 49.53 48.09 8
3 Wachholz, Jordan Healdsburg 53.30 52.68 6
4 Martinez, Eva Healdsburg 55.66 52.82 4
5 Lindsay, Nora Petaluma 55.48 53.62 2
6 Manoukian, Emma Healdsburg 54.75 53.88 1
7 Miller, Alison Analy 55.13 54.32
8 Allen, Pauline Analy 55.58 54.75
Preliminaries
9 Bright, Brianna Analy 56.40
10 Medeiros, Alyssa Petaluma 57.50

Girls 4×100 Meter Relay Varsity

School Seed Finals Points

Finals
1 Analy 51.58 51.33 10
1) Stasiowski, Alisen 2) Stasiowski, Shelby
3) Foster, Molly 4) Ward, Kaya
2 Sonoma Valley 53.25 52.93 8
1) Peterson, Maren 2) Romano, Ali
3) Daly, Brittany 4) Albrecht, Mackenzie
3 Petaluma 53.67 53.17 6
1) Dunbar, Katie 2) Doll, Joanna
3) Santia, Bella 4) Bordessa, Marissa
4 Healdsburg 54.45 53.68 4
1) Vargas, Ellie 2) Holden, Hannah
3) Martinez, Eva 4) Schaffner, McKenzie

Girls 4×400 Meter Relay Varsity

School Seed Finals Points

1 Healdsburg 4:14.06 4:20.06 10
1) Holden, Hannah 2) Schaffner, McKenzie
3) Vargas, Ellie 4) Barragan, Maria
2 Analy 5:06.20 4:33.79 8
1) Miller, Alison 2) Purcell, Rita
3) Moya, Aiyana 4) Ward, Kaya
3 Petaluma 4:27.43 4:51.48 6
1) Bernard, Liza 2) O’Hanlon, Jessica
3) Lindsay, Nora 4) Medley, Mersades
— Sonoma Valley 4:36.34 SCR
1) Libbey, Madeline 2) Silkey, Christen
3) Bacon, Devin 4) Albrecht, Mackenzie
— Piner 4:28.00 SCR
1) Blackwell, Sheena 2) Villa, Mayra
3) Abarca, Ali 4) Romero, Paloma

Girls High Jump Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Haun, Helen Ann Healdsburg 4-10.00 4-08.00 10
2 Spalding, Sachi Sonoma Valle 4-06.00 4-06.00 7
2 Nicastro, Bianca Healdsburg 5-02.50 4-06.00 7
3 Scranton, Alison Petaluma 4-08.00 J4-06.00 4
5 O’Neill, Ellie Petaluma 4-06.00 4-04.00 2
6 Macedonio, Itzel Sonoma Valle 4-00.00 4-00.00 1
— Abelli-Amen, Ella Petaluma 4-06.00 SCR

Girls Pole Vault Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Haun, Helen Ann Healdsburg 11-04.00 11-00.00 10
2 Nicastro, Bianca Healdsburg 8-09.00 9-06.00 8
3 Abelli-Amen, Ella Petaluma 7-06.00 9-00.00 6
4 Spalding, Sachi Sonoma Valle 7-00.00 7-06.00 4
5 Macedonio, Itzel Sonoma Valle 7-00.00 6-06.00 2
6 Garon, Isabel Sonoma Valle 7-06.00 J6-06.00 1

Girls Long Jump Varsity

Name Year School Seed Finals Wind Points

1 Ruiz, Devyn Healdsburg 17-06.50 16-07.75 NWI 10
2 Mcintyre, Allison Analy 15-07.00 15-10.75 NWI 8
3 Stasiowski, Shelby Analy 14-07.00 14-07.50 NWI 6
4 Bordessa, Marissa Petaluma 14-05.75 NWI 4
5 Romano, Ali Sonoma Valle 15-02.50 14-04.25 NWI 2
6 Rosen, Jessica Analy 14-05.00 13-11.50 NWI 1
7 O’Neill, Ellie Petaluma 13-05.00 13-07.00 NWI
8 Spalding, Sachi Sonoma Valle 13-05.00 13-02.75 NWI
9 Vargas, Ellie Healdsburg 13-08.00 12-08.50 NWI
— Bright, Brianna Analy 14-05.00 SCR NWI
— Dunbar, Katie Petaluma SCR NWI
— Weisskoff, Elsie Analy 11-07.00 SCR NWI
— Guptill, Lisa Petaluma 12-06.00 SCR NWI

Girls Triple Jump Varsity

Name Year School Seed Finals Wind Points

1 Ruiz, Devyn Healdsburg 34-05.00 35-04.00 NWI 10
2 Mcintyre, Allison Analy 33-01.00 34-03.75 NWI 8
3 Villa, Mayra Piner 30-04.00 31-08.25 NWI 6
4 Haun, Helen Ann Healdsburg 30-06.00 31-02.00 NWI 4
5 O’Neill, Ellie Petaluma 29-09.00 30-02.50 NWI 2
6 Spalding, Sachi Sonoma Valle 27-03.00 28-02.75 NWI 1
— Guptill, Lisa Petaluma 26-00.00 SCR NWI
— Abelli-Amen, Ella Petaluma SCR NWI
— Stanfield, Emma Sonoma Valle 30-07.00 SCR NWI

Girls Shot Put Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Scranton, Alison Petaluma 38-09.00 34-10.50 10
2 Doll, Joanna Petaluma 32-11.00 32-01.00 8
3 Giraud, Morgan Petaluma 29-09.00 29-04.50 6
4 Hall, Daisha Piner 28-09.00 28-07.00 4
5 Unti, Millie Healdsburg 29-08.00 28-04.00 2
6 Long-Am, Alexis Sonoma Valle 28-08.00 26-09.00 1
7 Certangolo, Lilly Sonoma Valle 24-08.00 24-04.00
8 Garcia, Luci Healdsburg 24-02.00 23-02.50
9 Rosen, Jessica Analy 22-05.50 20-09.00
10 Larson, Erica Sonoma Valle 19-04.00 20-03.00
11 Mellinger, Regina Sonoma Valle 20-02.00 19-03.00
12 Paz, Raquel Sonoma Valle 19-06.00 17-11.00
— Peterson, Grace Sonoma Valle 19-06.00 SCR

Girls Discus Throw Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Scranton, Alison Petaluma 125-05 131-07 10
2 Giraud, Morgan Petaluma 92-05.50 101-00 8
3 Unti, Millie Healdsburg 92-01 98-02 6
4 Long-Am, Alexis Sonoma Valle 98-08 94-09 4
5 Hall, Daisha Piner 96-07 86-03 2
6 Doll, Joanna Petaluma 80-04 77-06 1
7 Garcia, Luci Healdsburg 79-01 69-00
8 Larson, Erica Sonoma Valle 66-00 62-05
9 Paz, Raquel Sonoma Valle 69-02 59-11
10 Mellinger, Regina Sonoma Valle 56-02 54-08
— Peterson, Grace Sonoma Valle 49-08 SCR
— Certangolo, Lilly Sonoma Valle 54-05 SCR

Junior Varsity – Team Rankings
1) Analy 240
2) Piner 86
3) Petaluma 53
4) Sonoma Valley 31
5) El Molino 18
6) Healdsburg 12
7) Elsie Allen 9

Girls 100 Meter Dash Junior Varsity

Name Year School Seed Finals Wind H# Points

Finals
1 Molony-Benjamin, A Analy 13.70 13.46 3.3 4 10
2 Norris, Nakia Analy 13.92 13.49 3.3 4 8
3 Davis, Akaylia El Molino 13.35 13.70 3.3 4 6
4 Norris, Aniaya Analy 14.12 13.79 3.3 4 4
5 Ballinger-Grajeda, Analy 13.87 13.86 3.3 4 2
6 Henrikson, Dylan El Molino 13.72 13.89 3.3 4 1
7 Andersen, Riana El Molino 13.08 13.90 3.3 4
8 Cowden, Annabell Analy 14.80 14.14 2.1 3
9 Ouk, Molika Piner 14.40 14.47 2.1 3
10 Brown, Jasmine Analy 14.87 14.47 2.1 3
11 Cummings, Celia Analy 14.38 14.51 3.3 4
12 Vannetti, Katie Analy 14.65 14.55 2.1 3
13 Broudy, Kiara Analy 15.43 14.73 3.1 2
14 Standing, Nina Analy 15.06 14.90 2.1 3
15 Westlund, Megan Petaluma 14.87 14.96 2.1 3
16 Brown, Stella Petaluma 14.47 15.00 2.1 3
17 Mai, Ally Petaluma 15.26 15.12 2.1 3
18 Nolan, Mackenzy Analy 15.73 15.18 3.1 2
19 Reyes, Stephanie Elsie Allen 15.43 15.24 3.1 2
20 Oliveras, Cynthia Elsie Allen 15.70 15.25 3.1 2
21 Oceguera, Emily Petaluma 15.31 15.41 3.1 2
22 Eich, Susanna Analy 15.75 15.44 2.4 1
23 Giuliani, Sophia Analy 15.48 15.61 3.1 2
24 Castaneda, Emily Elsie Allen 15.93 15.81 2.4 1
25 Zajonic, Taylor Petaluma 16.15 16.27 2.4 1
26 Hinchman, Sarah Sonoma Valle 15.90 16.51 2.4 1
27 Nicolle, Rosie Petaluma 15.82 20.86 2.4 1
— Vogt, Patience Analy 15.63 SCR 3.1 2
— Iberti, Giulia Analy 15.74 SCR 2.4 1
— Castellanos-Rose, Analy 15.73 SCR 3.1 2
— Serrano, Elida Elsie Allen 16.28 SCR 2.4 1
— Raffani, Madison Sonoma Valle SCR 2.4 1

Girls 200 Meter Dash Junior Varsity

Name Year School Seed Finals Wind H# Points

1 Molony-Benjamin, A Analy 28.55 28.10 0.8 3 10
2 Norris, Nakia Analy 28.70 28.28 0.8 3 8
3 Norris, Aniaya Analy 29.66 29.02 0.8 3 6
4 Andersen, Riana El Molino 29.43 29.26 0.8 3 4
5 Henrikson, Dylan El Molino 30.33 29.80 2.4 2 2
6 Vannetti, Katie Analy 30.03 29.84 0.8 3 1
7 Ouk, Molika Piner 29.58 30.10 0.8 3
8 Standing, Nina Analy 31.27 30.74 2.4 2
9 Mai, Ally Petaluma 32.46 31.36 2.4 2
10 Brown, Stella Petaluma 32.60 32.38 2.4 2
11 Reyes, Stephanie Elsie Allen 32.44 32.64 2.4 2
12 Oceguera, Emily Petaluma 33.20 32.91 3.1 1
13 Nicolle, Rosie Petaluma 33.12 33.08 3.1 1
14 Castaneda, Emily Elsie Allen 32.60 33.32 3.1 1
15 Zajonic, Taylor Petaluma 36.80 33.42 3.1 1
16 Oliveras, Cynthia Elsie Allen 33.25 34.10 3.1 1
17 Hinchman, Sarah Sonoma Valle 34.93 3.1 1
— Raffani, Madison Sonoma Valle SCR 3.1 1
— Webber, Ashlian Analy 30.40 SCR 2.4 2
— Davis, Akaylia El Molino 28.65 SCR 0.8 3
— Vogt, Patience Analy 32.10 SCR 2.4 2

Girls 400 Meter Dash Junior Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Rico, Star Piner 1:09.79 1:10.68 10
2 Fandel, Ashton Analy 1:07.94 1:10.70 8
3 Lewis, Mazie Analy 1:09.79 1:12.67 6
4 Nagle, Kelly El Molino 1:10.45 1:15.81 4
5 Allen, Jannike Analy 1:14.78 1:16.02 2
— Webber, Ashlian Analy 1:13.00 SCR
— Mai, Ally Petaluma 1:13.04 SCR

Girls 800 Meter Run Junior Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Payne, Sophie Petaluma 2:45.00 2:39.94 10
2 Fandel, Ashton Analy 2:47.00 2:41.11 8
3 Stupa, Sarah Petaluma 2:55.34 2:41.55 6
4 Rivas, Jessenya Piner 2:40.59 2:41.70 4
5 Kramer, Alexis Petaluma 3:02.06 2:55.64 2
6 Vjato, Stephanie El Molino 2:55.63 2:56.91 1
7 Roper, Alison Petaluma 3:10.00 2:57.25
8 Allen, Jannike Analy 3:04.00 3:03.45
9 Sprague, Victoria El Molino 3:05.00 3:26.26
— Svinth, Veronica Petaluma 3:30.00 SCR
— Lewis, Mazie Analy 2:51.00 SCR

Girls 1600 Meter Run Junior Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Stupa, Sarah Petaluma 5:47.32 6:00.47 10
2 Roper, Alison Petaluma 6:03.01 6:09.11 8
3 Drake-Tripp, Ana Healdsburg 6:25.67 6:09.51 6
4 Rivas, Jessenya Piner 6:02.05 6:12.59 4
5 Kramer, Alexis Petaluma 6:19.03 6:17.33 2
6 Munoz, Zuley Piner 6:06.60 6:27.00 1
7 Vjato, Stephanie El Molino 6:25.23 6:28.43
8 Uraga, Bernice Piner 6:58.03 6:51.91
9 Saxon, Sydney El Molino 7:03.00 6:52.20
10 Nagle, Kelly El Molino 7:07.44 7:12.85
11 Sprague, Victoria El Molino 7:05.62 7:27.29
— Payne, Sophie Petaluma 5:48.59 SCR
— Svinth, Veronica Petaluma 7:00.00 SCR

Girls 3200 Meter Run Junior Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Munoz, Zuley Piner 13:44.65 13:55.14 10
2 Roper, Alison Petaluma 14:00.00 14:16.63 8
3 Uraga, Bernice Piner 16:05.40 16:04.80 6

Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity

Name Year School Seed Finals Wind H# Points

1 Bernier, Brianna Analy 19.41 19.30 3.4 2 10
2 Brown, Jasmine Analy 19.40 19.72 3.4 2 8
3 Flores, Maggie Healdsburg 21.86 20.10 3.4 2 6
4 Stodder, Quianna Analy 22.05 20.37 3.8 1 4
5 Broudy, Kiara Analy 22.54 20.66 3.8 1 2
6 Westlund, Megan Petaluma 21.47 20.66 3.4 2 1
7 Eich, Susanna Analy 20.01 20.89 3.4 2
8 Lopez, Itzel Elsie Allen 22.50 21.71 3.8 1
9 Houghton, Lucy Sonoma Valle 22.24 22.62 3.8 1
— Webber, Ashlian Analy 22.11 SCR 3.8 1

Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Stodder, Quianna Analy 1:00.00 56.36 10
2 Broudy, Kiara Analy 1:01.43 57.32 8
3 Snodgrass, Lana Analy 58.54 58.52 6
4 Eich, Susanna Analy 1:00.08 1:00.40 4
5 Houghton, Lucy Sonoma Valle 1:01.00 1:01.88 2
6 Lopez, Itzel Elsie Allen 1:03.80 1:07.10 1

Girls 4×100 Meter Relay Junior Varsity

School Seed Finals Points

1 Analy 52.91 54.49 10
1) Norris, Nakia 2) Norris, Aniaya
3) Ballinger-Grajeda, Hannah 4) Molony-Benjamin, Audrey
2 Piner 58.90 56.87 8
1) Munoz, Zuley 2) Ouk, Molika
3) Rico, Star 4) Rivas, Jessenya
3 Petaluma 1:02.90 58.89 6
1) Mai, Ally 2) Brown, Stella
3) Westlund, Megan 4) Oceguera, Emily
4 Elsie Allen 1:05.00 1:02.25 4
1) Oliveras, Cynthia 2) Reyes, Stephanie
3) Castaneda, Emily 4) Lopez, Itzel
— Sonoma Valley SCR
1) DeSmet, Anna 2) Setiawan, Bulan
3) Dobson, Alexandra 4) Hinchman, Sarah

Girls 4×400 Meter Relay Junior Varsity

School Seed Finals Points

1 Analy 4:40.79 10
1) Molony-Benjamin, Audrey 2) Fandel, Ashton
3) Lewis, Mazie 4) Webber, Ashlian
2 Piner 4:55.90 4:43.86 8
1) Munoz, Zuley 2) Ouk, Molika
3) Rico, Star 4) Rivas, Jessenya
— Petaluma SCR
1) Westlund, Megan 2) Mai, Ally
3) Oceguera, Emily 4) Roper, Alison

Girls High Jump Junior Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Keegan, Lauren Analy 4-08.00 4-06.00 10
2 Bernier, Brianna Analy 4-04.00 4-02.00 8
3 Houghton, Lucy Sonoma Valle 4-04.00 J4-02.00 6
4 Mobley, Jocelyn Analy 3-10.00 4-00.00 4
— Ghirann, Ava Analy 4-07.00 NH
— Diamond, Allegra Analy 4-03.00 NH
— Rojas, Andrea Analy 4-04.00 NH

Girls Pole Vault Junior Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Thomas, Anita Analy 6-06.00 7-00.00 10
2 Brown, Jasmine Analy 7-00.00 6-06.00 8
— Stodder, Quianna Analy 7-00.00 NH
— Houghton, Lucy Sonoma Valle 6-00.00 NH
— Diamond, Allegra Analy 6-00.00 NH
— Hinchman, Sarah Sonoma Valle NH

Girls Long Jump Junior Varsity

Name Year School Seed Finals Wind Points

1 Mobley, Jocelyn Analy 12-07.00 14-02.00 10
2 Cowden, Annabell Analy 13-06.00 13-11.50 8
3 Ballinger-Grajeda, Analy 14-07.00 13-09.00 6
4 Nolan, Mackenzy Analy 12-03.50 13-03.00 4
5 Cradeur, Paulina Analy 12-01.50 12-10.00 2
6 Castellanos-Rose, Analy 10-10.00 12-07.00 1
7 Brown, Jasmine Analy 11-08.00 12-06.50
8 Giuliani, Sophia Analy 11-09.00 12-06.00
9 Allen, Jannike Analy 12-08.50 12-04.50
10 Brown, Stella Petaluma 12-05.00 12-04.00
11 Eich, Susanna Analy 11-05.00 11-09.00
12 Bundschu, Grace Sonoma Valle 11-00.00 10-11.00
13 Nicolle, Rosie Petaluma 9-09.00 9-04.00
— Raffani, Madison Sonoma Valle 11-01.00 SCR

Girls Triple Jump Junior Varsity

Name Year School Seed Finals Wind Points

1 Thomas, Anita Analy 26-07.00 29-09.50 10
2 Dobson, Alexandra Sonoma Valle 25-03.00 23-09.00 8
3 Bundschu, Grace Sonoma Valle 22-02.00 6

Girls Shot Put Junior Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Lara, Arley Piner 22-02.00 22-11.00 10
2 Pillsdorf, Emilee Analy 25-07.00 22-08.00 8
3 Donovan, Harriett Analy 22-02.00 21-10.50 6
4 Cruz, Paola Elsie Allen 24-00.00 21-07.00 4
5 Dobson, Alexandra Sonoma Valle 20-06.00 19-04.50 2
6 Ochoa, Susi Piner 21-10.00 19-01.50 1
7 Setiawan, Bulan Sonoma Valle 16-10.00 18-02.50
8 Gutierrez, Diana Piner 21-09.00 18-02.00
9 Bundschu, Grace Sonoma Valle 16-09.00 18-00.50
— Davidson, Carolyn El Molino 20-05.00 SCR
— Krause, Chelsea Sonoma Valle 13-10.00 SCR

Girls Discus Throw Junior Varsity

Name Year School Seed Finals Points

1 Lara, Arley Piner 72-07 68-10 10
2 Ochoa, Susi Piner 66-04 64-08 8
3 Gutierrez, Diana Piner 49-06 53-10 6
4 Setiawan, Bulan Sonoma Valle 53-03 50-00 4
5 Dobson, Alexandra Sonoma Valle 54-07 48-05 2
6 Bundschu, Grace Sonoma Valle 54-01 46-02 1
— Krause, Chelsea Sonoma Valle 48-08 SCR
— Donovan, Harriett Analy 51-01.50 SCR
— Pillsdorf, Emilee Analy 60-07 SCR
— Medrano, Kendell Analy 54-01 SCR