RUNNER OF THE YEAR

Matt Salazar, junior, Casa Grande 2nd NCS II, State participant, 3rd NBL, Jr Viking & Rancho Cotate Champ, 2nd Castro Vly, 14th seeded Stanford, 19th Mt Sac sweeps, won 5 tri-meets

Matt Salazar, junior, Casa Grande
2nd NCS II, State participant, 3rd NBL, Jr Viking & Rancho Cotate Champ, 2nd Castro Vly, 14th seeded Stanford,
19th Mt Sac sweeps, won 5 tri-meets

Story
All boys photos by Michael Lucid
More photos

FIRST TEAM

Zachary Nussdorfer, senior, Casa Grande 6th NBL, 13th NCS II, State participant, 10th Rancho Cotate & Castro Vly, won 1 tri-meet

Zachary Nussdorfer, senior, Casa Grande
6th NBL, 13th NCS II, State participant,
10th Rancho Cotate & Castro Vly, won 1 tri-meet

Daniel Pride, sophomore, Santa Rosa 5th NBL, 10th NCS II, State participant, 2nd Septo & So Viking, 4th Rancho Cotate, 7th Castro Vly, 11th Stanford II, won 2 tri-meets

Daniel Pride, sophomore, Santa Rosa
5th NBL, 10th NCS II, State participant,
2nd Septo & So Viking, 4th Rancho Cotate,
7th Castro Vly, 11th Stanford II, won 2 tri-meets

Nicholas Rauch, senior, Casa Grande NBL Champion, 5th NCS II, State participant, Sr Viking Champ, 5th Castro Vly

Nicholas Rauch, senior, Casa Grande
NBL Champion, 5th NCS II, State participant,
Sr Viking Champ, 5th Castro Vly

Caleb Richards, junior, Sonoma Academy 19th State V, 5th NCS, CMC Champion, 7th Rancho Cotate, 1st Sonoma Academy Inv., 2nd Jr Viking, 7th Stanford V, 9th Farmers, won 1 tri-meet

Caleb Richards, junior, Sonoma Academy
19th State V, 5th NCS, CMC Champion, 7th Rancho Cotate, 1st Sonoma Academy Inv., 2nd Jr Viking, 7th Stanford V, 9th Farmers, won 1 tri-meet

Brian Schulz, sophomore, El Molino SCL Champion, 2nd NCS IV, 44th State, So Viking & Septo Champ, 2nd Articoke, 5th Crystal Springs, won 5 tri-meets

Brian Schulz, sophomore, El Molino
SCL Champion, 2nd NCS IV, 44th State, So Viking & Septo Champ, 2nd Articoke, 5th Crystal Springs, won 5 tri-meets

Jordan Scobey, junior, Maria Carrillo 8th NCS II, State participant, 4th NBL, 3rd Rancho Cotate & Septo, 9th Ed Sias, 10th Crystal Springs seeded, 15th Stanford II, won 2 tri-meets

Jordan Scobey, junior, Maria Carrillo
8th NCS II, State participant, 4th NBL, 3rd Rancho Cotate & Septo, 9th Ed Sias, 10th Crystal Springs seeded,
15th Stanford II, won 2 tri-meets

Zac West, senior, Maria Carrillo 2nd NBL, 6th NCS II, State participant, 2nd Rancho Cotate, 4th Septo, 13th Stanford II

Zac West, senior, Maria Carrillo
2nd NBL, 6th NCS II, State participant,
2nd Rancho Cotate, 4th Septo, 13th Stanford II

SECOND TEAM

Dante Capone, senior, Analy 3rd SCL, 17th NCS III, State participant, 5th Sr Viking, won 3 tri-meets

Dante Capone, senior, Analy
3rd SCL, 17th NCS III, State participant,
5th Sr Viking, won 3 tri-meets

Adam Harwood, senior, Casa Grande 35th NCS II, State participant, 12th NBL

Adam Harwood, senior, Casa Grande
35th NCS II, State participant, 12th NBL

Brady Lane, senior, El Molino 2nd SCL, 16th NCS IV

Brady Lane, senior, El Molino
2nd SCL, 16th NCS IV

Stuart Lovelace, junior, Montgomery 8th NBL, 4th Jr Viking, won 1 tri-meet

Stuart Lovelace, junior, Montgomery
8th NBL, 4th Jr Viking, won 1 tri-meet

Aden Pierce, senior, Santa Rosa 7th NBL

Aden Pierce, senior, Santa Rosa
7th NBL

Eli Rosan-Duran, senior, Sonoma Academy 2nd CMC, 6th Rancho Cotate, won 1 tri-meet

Eli Rosan-Duran, senior, Sonoma Academy
2nd CMC, 6th Rancho Cotate, won 1 tri-meet

Tommy Smail, senior, Maria Carrillo 31st NCS II, 13th NBL, State participant, 5th Rancho Cotate & Septo, won 1 tri-meet

Tommy Smail, senior, Maria Carrillo
31st NCS II, 13th NBL, State participant,
5th Rancho Cotate & Septo, won 1 tri-meet

THIRD TEAM

Steve Adams, senior, Cardinal Newman 14t NCS IV, State participant, 21st NBL

Steve Adams, senior, Cardinal Newman
14t NCS IV, State participant, 21st NBL

Eduardo Calderon, junior, Piner 7th SCL, 17th NCS IV, 4th Sonoma Academy Inv., 5th Jr Viking

Eduardo Calderon, junior, Piner
7th SCL, 17th NCS IV, 4th Sonoma Academy Inv.,
5th Jr Viking

Travis Claeys, junior, Sonoma Valley 4th SCL, won 1 tri-meet

Travis Claeys, junior, Sonoma Valley
4th SCL, won 1 tri-meet

Jacob Hayes, junior, Piner 6th SCL, 2nd Sonoma Academy Inv.

Jacob Hayes, junior, Piner
6th SCL, 2nd Sonoma Academy Inv.

David Eik, senior, Maria Carrillo 10th NBL, 37th NCS II, State participant, 9th Rancho Cotate

David Eik, senior, Maria Carrillo
10th NBL, 37th NCS II, State participant, 9th Rancho Cotate

Brandon Escandon, junior, Roseland Prep 4th CMC, 21st NCS V, 3rd Jr Viking

Brandon Escandon, junior, Roseland Prep
4th CMC, 21st NCS V, 3rd Jr Viking

Luca Mazzanti, sophomore, Santa Rosa 9th NBL, 8th Rancho Cotate, 3rd So Viking

Luca Mazzanti, sophomore, Santa Rosa
9th NBL, 8th Rancho Cotate, 3rd So Viking

COACH OF THE YEAR

 Carl Triola, Casa GrandeNCS II Champs

Carl Triola, Casa Grande
NCS II Champs